Хари Труман

(Видео) Руски брод си игра криенка со американски носач на авиони

Рускиот патролен брод Јарослов Мудри, ги следи акциите на американскиот носач на авиони Хари Труман, во Средоземното море, играјќи си со него криенка. Новинарите на …

(Видео) Руски брод си игра криенка со американски носач на авиони Прочитај повеќе »

(Фото) Протести во Атина, срушен споменикот на Хари Труман

Група на приврзаници на грчката Комунистичка партија се обидела денеска да ја струши статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман во центарот на Атина за …

(Фото) Протести во Атина, срушен споменикот на Хари Труман Прочитај повеќе »

Scroll to Top