(Фото) Свршеничкиот прстен на Кетрин Хепберн продаден за 150.000 долари

Свршеничкиот прстен со смарагд и дијаманти, што пилотот Хауард Хјуз ѝ го дал на холивудската sвезда Кетрин Хепберн во 1938 година, е продаден за 150.000 …

(Фото) Свршеничкиот прстен на Кетрин Хепберн продаден за 150.000 долари Прочитај повеќе »