ХБО

Горбачов открива голема невистина во серијата на HBO „Чернобил“

Поранешниот советски претседател Михаил Горбачов изјавил дека настаните претставени во мини серијата „Чернобил“ проект на HBO, не одговараат на целосната реалност. Горбачов ваквата изјава ја …

Горбачов открива голема невистина во серијата на HBO „Чернобил“ Прочитај повеќе »

ХБО со серија по сценарио на Марјан Алчевски

Загрепскиот сценарист од Скопје, Марјач Алчевски, е автор на нова серија на ХБО со наслов „Успех“ и победник на натпреварот „ХБО фрст драфт“. Оригиналната серија …

ХБО со серија по сценарио на Марјан Алчевски Прочитај повеќе »

Прв ХБО-документарец – Да не беше Тито, Американците немаше да слетаат на Месечината

Станува збор за една од најлудите теории на заговор по Студената војна, а документарецот за наводната југословенска вселенска програма во април минатата година ја имаше …

Прв ХБО-документарец – Да не беше Тито, Американците немаше да слетаат на Месечината Прочитај повеќе »

Scroll to Top