Омилената новинарка на Трамп стана амбасадор на САД во ОН

Американскиот претседател Доналд Трамп ја постави портпаролката на Стејт департментот Хедер Науер, функцијата амбасадор на САД во Обединетите Нации, на местото на  Ники Хели пишува …

Омилената новинарка на Трамп стана амбасадор на САД во ОН Прочитај повеќе »