(Видео) Кинези се бањаа во ледена вода на – 35. степени Целзиусови

Во градот Харбин кој се наоѓа на северот на Кина, се одржа годишниот фестивал наречен „Лед“. Повеќе од 300 мажи и жени, облечени само во …

(Видео) Кинези се бањаа во ледена вода на – 35. степени Целзиусови Прочитај повеќе »