хелен мирен

Хелен Мирен: Одгледувањето цвеќиња ми помага да бидам подобра актерка, ми го чисти егото и мозокот

Легендарната британска актерка Хелен Мирен (78), добитничка на Оскар, Тони и пет Еми, остана скромна и приземна и покрај богатата кариера. Позната е по тоа …

Хелен Мирен: Одгледувањето цвеќиња ми помага да бидам подобра актерка, ми го чисти егото и мозокот Прочитај повеќе »

Scroll to Top