Почина американскиот глумец Хенри Силва

Глумецот Хенри Силва почина на 95 години. Тој почина во средата во Лос Анџелес во Motion Picture & Television Countri House, организација која нуди помош и …

Почина американскиот глумец Хенри Силва Прочитај повеќе »