Фудбалер на Шалке ја лажирал својата смрт за да добие пари од осигурувањето

Поранешниот фудбалер на германскиот тим Шалке, Хианик Камба, ја лажирал својата смрт за да извлече пари од осигурителните компании, пренесува германски „Билд“. Фудбалерот на Конго, …

Фудбалер на Шалке ја лажирал својата смрт за да добие пари од осигурувањето Прочитај повеќе »