Глумицата Хилари Хит почина од коронавирус

Од коронавирус почина глумицата Хилари Хит, пишуваат светските медиуми. Таа почина на 74-годишна возраст, а веста за нејзината смрт ја споделил Алекс Вилијамс, на кого …

Глумицата Хилари Хит почина од коронавирус Прочитај повеќе »