(Видео) Мистериозни ракети се појавија над Хомс

Неименуван извор во Министерството за одбрана на Русија негирал дека ноќта била нападната сириската авиобазата „Шајрат“. Сепак, извор во сириската војска потврдил дека имало напад. …

(Видео) Мистериозни ракети се појавија над Хомс Прочитај повеќе »