хотелот

Недела пред масакрот во Лас Вегас претседателот на хотелот донирал многу пари на исламистички групи

Претседателот на управата на хотелот „Мандалеј Беј“, Џејмс Мирен, донира милиони долари на организации поврзани со исламски тероризам, а сега во јавноста излезе информација дека …

Недела пред масакрот во Лас Вегас претседателот на хотелот донирал многу пари на исламистички групи Прочитај повеќе »

Гостин од хотелот во Лас Вегас од соседната соба на убиецот – „Видов повеќе вооружени луѓе“

Жител на Австралија кој престојувал во една од собите во хотелот „Манделеј беј“, каде што престојувал и масовниот убиец, потврди дека видел повеќе напаѓачи кои …

Гостин од хотелот во Лас Вегас од соседната соба на убиецот – „Видов повеќе вооружени луѓе“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top