Најомилениот претседател во светот го победи коронавирусот

Поранешниот претседател на Уругвај, Хозе Мухика, го победи коронавирусот, пренесуваат светските медиуми. Тој до вчера ја извршуваше функцијата на сенатор во Горниот дом во земјата. …

Најомилениот претседател во светот го победи коронавирусот Прочитај повеќе »