Христијан Бузалковски и покрај падот и повредата стигна до втората Македонска титула

Македонсиот мотоциклист Христијан Бузалковски од Seventy One Team викендов стигна до втората македонска титула. Тој викендов беше во Бугарија, каде се возеа трките за националниот …

Христијан Бузалковски и покрај падот и повредата стигна до втората Македонска титула Прочитај повеќе »