(Видео) Луѓе во црно со бакљи низ Софија маршираа во чест на генерал-нацист

Со марш низ центарот на бугарската престолнина Софија, над стотина ултрадесничарски екстремисти, му оддадоа почит на бугарскиот генерал Христо Луков, кој во 30-те години и …

(Видео) Луѓе во црно со бакљи низ Софија маршираа во чест на генерал-нацист Прочитај повеќе »