Ќе се снима втора сезона на „Сквид гејм“, велат од „Нетфликс“

Од стриминг платформата „Нетфликс“ потврдија дека планираат да снимаат нова сезона од популарната серија „Сквид гејм“. Режисерот Хванг Донг Хјунг беше првиот кој најави дека …

Ќе се снима втора сезона на „Сквид гејм“, велат од „Нетфликс“ Прочитај повеќе »