игор џамбазов

„Систер, ти си како пролетен ветер залутан во септември“ – Игор емотивен по Тања

Игор Џамбазов сподели заедничка фотографија со сестра си Тања  ѝ напиша колку му недостига. „Како пролетен ветер залутан во септември. Доаѓа неочекувано, пријатно пирка ѝ тотално …

„Систер, ти си како пролетен ветер залутан во септември“ – Игор емотивен по Тања Прочитај повеќе »

(Видео) Наопаку си домаќинке, ѝ рече Игор на Илина додека таа правеше шпага на глава

Игор Џамбазов и девојка му Илина повторно објавија заедничко видео. Овојпат глумецот ја сними како прави шпага на глава. „Наопаку си домаќинке“, ѝ рече Игор …

(Видео) Наопаку си домаќинке, ѝ рече Игор на Илина додека таа правеше шпага на глава Прочитај повеќе »

(Фото) Џамбазов пак сам, не може да издржи без Илина

Актерот и шоумен Игор Џамбазов објави нова фотографија од Илина Арсова, која веќе некое време е во САД. Тој како и неколкупати досега објави дека …

(Фото) Џамбазов пак сам, не може да издржи без Илина Прочитај повеќе »

(Галерија) Никола Ристановски е Снејп, а Јовица Михајловски би бил одличен Волдеморт, македонските глумци во „Хари Потер“

Кога во Македонија би се снимал хит-филмот „Хари Потер“, главните улоги би ги добиле некои од најпознатите македонски глумци, но и некои од децата актери. …

(Галерија) Никола Ристановски е Снејп, а Јовица Михајловски би бил одличен Волдеморт, македонските глумци во „Хари Потер“ Прочитај повеќе »

Да добиеш награда што го носи името на твојот дедо е голема среќа и реткост: Игор Џамбазов доби признание за животно дело на театарскиот фестивал „5ре“

Македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов добитник е на актерската награда за животно дело на театарскиот фестивал „5ре“, кој се организира за првпат во Велес …

Да добиеш награда што го носи името на твојот дедо е голема среќа и реткост: Игор Џамбазов доби признание за животно дело на театарскиот фестивал „5ре“ Прочитај повеќе »

(Галерија) Игор Џамбазов растури на Виноскоп: Љубовна песна за Илина, „Време за плачење“ за Весна Бејби

Игор Џамбазов и Фолтин вчеравечер одржаа концерт како дел од традиционалната манифестација Виноскоп. Убавото време и добрата журка ги намами скопјани повторно да му се препуштат …

(Галерија) Игор Џамбазов растури на Виноскоп: Љубовна песна за Илина, „Време за плачење“ за Весна Бејби Прочитај повеќе »

Не ви пеам дур сум жив: На Игор му преседна од сопственици на клубови кои место домашните, дебело ги плаќаат балкански анонимни пејачки

Познатиот македонски шоумен им се налути на сопствениците на дискoтеките и клубовите низ Македонија да не го бараат него и неговиот бенд за настапи се …

Не ви пеам дур сум жив: На Игор му преседна од сопственици на клубови кои место домашните, дебело ги плаќаат балкански анонимни пејачки Прочитај повеќе »

(Видео) Џамабзов ми рече дека имам хит: Тарабунов има нова песна „Празен град“

Пејачот Александар Тарабунов ја објави својата најнова песна „Празен град“. Зоран Зонде Стојановски го сними видеото за спотот, а негов е и текстот, додека аранжманот …

(Видео) Џамабзов ми рече дека имам хит: Тарабунов има нова песна „Празен град“ Прочитај повеќе »

(Фото) Бериќетна година за Игор оти му падна паричката, пејачките се пофалија дека меселе леб: Бадник во домот на познатите

Бадник во домот на познатите и кршењето лепче со паричка и годинава ги преплави социјалните мрежи. Илина Арсова објави дека годинава ќе биде бериќетка за …

(Фото) Бериќетна година за Игор оти му падна паричката, пејачките се пофалија дека меселе леб: Бадник во домот на познатите Прочитај повеќе »

(Видео) Не бе не сум пијан, рече Џамбазов и го мавна виното на екс

Актерот и шоумен Игор Џамбазов пак ја забавуваше публиката, овој пат седнат во ресторан. Покрај него на масата имаше чаша вино, а тој вели: „Не …

(Видео) Не бе не сум пијан, рече Џамбазов и го мавна виното на екс Прочитај повеќе »

Игор Џамбазов по теркот на Бред Пит реши да личи на својата девојка

Глумецот Игор Џамбазов деновиве ги минува без Илина Арсова, која е во Еквадор, па  сакаше да покаже колку му недостига со нивна фотографија на која …

Игор Џамбазов по теркот на Бред Пит реши да личи на својата девојка Прочитај повеќе »

Брат ти је закон. А како личите, је*о вас пас: Игор раскажа како маестро Џамбазов го посетил во војска

Популарниот глумец и шоумен Игор Џамбазов објави фотографија со свјот татко, маестро Александар Џамбазов, и раскажа една случка од времето кога служел војска во Белград …

Брат ти је закон. А како личите, је*о вас пас: Игор раскажа како маестро Џамбазов го посетил во војска Прочитај повеќе »

Подобро да издадеш книга отколку државата: Џамбазов ќе се потпишува на Саемот за книга

Актерот и шоумен Игор Џамбазов, утре со почеток во 18 часот на Саемот за книга, ќе ги потпишува неговите книги. Тој ги повика сите да …

Подобро да издадеш книга отколку државата: Џамбазов ќе се потпишува на Саемот за книга Прочитај повеќе »

(Видео) Остани мала под јорганот и не ме пипкај со коленото: Џамбазов има нова песна

Актерот и шоумен Игор Џамбазов сними спот за новата песна Love is so good. Денес ја промовираше на „јутјуб“, а во него можат да се …

(Видео) Остани мала под јорганот и не ме пипкај со коленото: Џамбазов има нова песна Прочитај повеќе »

(Фото) Спиеш ли мирно Игоре?- Џамбазов има страв од Илина

Актерот и шоумен Игор Џамбазов објави фотографија од неговата девојка Илина, која му ги покажа мускулите. „Бицепс блуз. Јас, полузаспан на троседот во станот, ти пожива …

(Фото) Спиеш ли мирно Игоре?- Џамбазов има страв од Илина Прочитај повеќе »

(Видео) Игор Џамбазов им го разубави денот и на првачињата и на родителите

Актерот и шоумен Игор Џамбазов утрово со песна им ја честита на сите првачиња учебната година. Тој со хитот пред педесет години, „Првото ѕвоно ѕвони“, …

(Видео) Игор Џамбазов им го разубави денот и на првачињата и на родителите Прочитај повеќе »

(Фото) Сексот на јахта го инспирира Џамбазов да најде чаре за името на Македонија

Актерот и шоумен Игор Џамбазов смисли ново име за државата Македонија. Тој предложи место Северна да се вика Северина, а поддршка доби и од фановите. …

(Фото) Сексот на јахта го инспирира Џамбазов да најде чаре за името на Македонија Прочитај повеќе »

Подобро е да тагувам по неа, а да знам дека е среќна: Џамбазов ја најави својата нова книга

Актерот и шоумен Игор Џамбазов ја најави својата најнова книга со наслов „Книгата што сама се напиша“. Тој објави извадок од неа и напиша дека …

Подобро е да тагувам по неа, а да знам дека е среќна: Џамбазов ја најави својата нова книга Прочитај повеќе »

(Фото) Џамбазов лут на пироманите: Штом толку сакаш оган, во оган ќе завршиш

Изминатиот период Македонија ја зафатија големи пожари, а по тој повод се јави и актерот и шоумен Игор Џамбазов, кој со фотографија од популарната серија …

(Фото) Џамбазов лут на пироманите: Штом толку сакаш оган, во оган ќе завршиш Прочитај повеќе »

Scroll to Top