Спречен атентат врз претседателот на Колумбија

Колумбиските власти успеале да спречат атентат на претседателот на државата Иван Дуке. Според пишувањата на „Ројтерс“, Дуке требало да се состане со лидерите на автохтона …

Спречен атентат врз претседателот на Колумбија Прочитај повеќе »