Почина холивудскиот актер Јафет Кото

Холивудскиот актер Јафет Кото почина на 82-годишна возраст, пренесоа светските медиуми. Веста за смртта ја објави неговата сопруга Теси Синахон на социјалните мрежи, а причината …

Почина холивудскиот актер Јафет Кото Прочитај повеќе »