Серена Вилијамс призна дека е Јеховин сведок

Американската тенисерка Серена Вилијамс пред новинарите изјавила дека нема да го прославува роденденот на својата ќерка, затоа што е еден од Јеховините сведоци. На една …

Серена Вилијамс призна дека е Јеховин сведок Прочитај повеќе »