Русинка го освои Вимблдон, и покрај забраната за учество на руски и белоруски тенисери

Eлена Рибакина е нова шампионска Вимблдон. Тенисерката родена е во Москва, и од 2018 година игра под знамето на Казахстан. Во големото финале го надигра второрангираниот …

Русинка го освои Вимблдон, и покрај забраната за учество на руски и белоруски тенисери Прочитај повеќе »