Јелоустон

Девојка скокнала во извор во Националниот парк Јелоустон за да го спаси кучето

Дваесетгодишна девојка, чиј идентитет засега не е познат, во понеделникот скокнала во еден од изворите што се наоѓаат во Националниот парк Јелоустон за да го …

Девојка скокнала во извор во Националниот парк Јелоустон за да го спаси кучето Прочитај повеќе »

Супервулкан сѐ поблиску до ерупција, експертот Мајк Поланд објасни каква е состојбата со Јелоустон

Научникот задолжен за опсерваторија на вулканот Јелоустон, Мајк Поланд, забележал експлозивна магма, која се случила 5 километри под супервулканот. Тој испратил и предупредување за суперерупција, …

Супервулкан сѐ поблиску до ерупција, експертот Мајк Поланд објасни каква е состојбата со Јелоустон Прочитај повеќе »

(Видео) Само легна и глумеше дека е мртва, девојка успеа да се спаси од бесен бизон

Една девојка успеа да се спаси од бесниот бизон, кој ги нападна туристите во американскиот национален парк Јелоустон. Еден од туристите со мобилен ја сними …

(Видео) Само легна и глумеше дека е мртва, девојка успеа да се спаси од бесен бизон Прочитај повеќе »

(Видео) Се буди вулканот Јелоустон, кој може да убие повеќе од пет милијарди луѓе

Вулканот Јелоустон во американската дражва Вајоминг, повторно се активира, велат научниците. Нивните прогнози се дека секој момент може да настане силна експлозија која би предизвикала …

(Видео) Се буди вулканот Јелоустон, кој може да убие повеќе од пет милијарди луѓе Прочитај повеќе »

САД со таен план за евакуација ако се активира вулканот Јелоустон

Голем број теоретичари на заговор стравуваат од можната ерупција на таканаречениот супервулкан под познатиот парк Јелоустон. Овој вулкан би можел да уништи голем дел од …

САД со таен план за евакуација ако се активира вулканот Јелоустон Прочитај повеќе »

Scroll to Top