Британски експери сметаат дека руската вакцина ќе биде ефикасна против ковид 19

Британски експерти во областа на вирусологијата, во интервју за „Си-би-си“, изјавија дека руската вакцина „Спутник 5“, ќе биде ефикасна во борбата против коронавирусот. Експертите прокоментираа …

Британски експери сметаат дека руската вакцина ќе биде ефикасна против ковид 19 Прочитај повеќе »