Почина поранешниот тренер на Партизан Јосип Дуванчиќ

Фудбалскиот клуб Партизан објави дека во понеделникот на 87 години почина нивниот поранешен тренер и фудбалер Јосип Миќо Дуванчиќ. Јосип е роден во 1935 година …

Почина поранешниот тренер на Партизан Јосип Дуванчиќ Прочитај повеќе »