Јуриј Гаргарин

(Видео) СССР со децении ја криела вистината за исчезната Русинка во вселената

Поранешниот СССР ја крие вистината за исчезнатата руска космонаутка во вселената. За неа се верува дека била првата жена испратена во вселената во 1961 година. …

(Видео) СССР со децении ја криела вистината за исчезната Русинка во вселената Прочитај повеќе »

Scroll to Top