Дресот на Мајкл Џордан продаден 10 милиони долари

Дресот на легендарниот НБА-кошаркар Мајкл Џордан е продаден на аукција за рекордни 10,1 милиони долари, соопштија од аукциската куќа „Сотби“ од Њујорк. Станува збор за …

Дресот на Мајкл Џордан продаден 10 милиони долари Прочитај повеќе »