Јужна Каролина

(Видео) Откриени подземни бази со тајни премини, се верува дека САД тука кријат НЛО

Американскиот експерт за НЛО, Скот Варинг, тврди дека открил влезови на пет подземни бази во Јужна Каролина. Ловецот на вонземјани вели дека верува оти наводните …

(Видео) Откриени подземни бази со тајни премини, се верува дека САД тука кријат НЛО Прочитај повеќе »

(Видео) Момче пред 70 години било осуденo на електричен стол за убиство кое не го извршилo

Џорџ Стини Јуниор е најмладиот Афроамериканец кој бил осуден на смртна казна. Тој пред 70 години бил погрешно осуден за убиство на две девојчиња, а …

(Видео) Момче пред 70 години било осуденo на електричен стол за убиство кое не го извршилo Прочитај повеќе »

Исплатен најголемот џекпот во американската историја

Добитникот на американската лотарија „Мега милиони“, кој уште во октомври освои 1,5 милијарди долари, по пет месеци им се јавил на надлежните барајќи да му …

Исплатен најголемот џекпот во американската историја Прочитај повеќе »

Scroll to Top