(Видео) Танкер со нафта експлодира додека минуваше под мост во Јужна Кореја

Најмалку десет лица се повредени денес во пожарот кој настана по силната експлозија на нафтен танкер во јужнокорејското пристаниште Услан, соопштиле припадниците на крајбрежната стража …

(Видео) Танкер со нафта експлодира додека минуваше под мост во Јужна Кореја Прочитај повеќе »