(Видео) Почина ММА-борец, му откажале белите дробови за време на рутинска операција на раката

Триесетгодишниот ММА-борец, Кајл Рејес, починал за време на рутинска операција на раката. Додека докторите работеле, на Рејес му откажале белите дробови. Тој има 22 професионални …

(Видео) Почина ММА-борец, му откажале белите дробови за време на рутинска операција на раката Прочитај повеќе »