(Фото) Ајкула ги исплаши туристите на плажа во Мајорка

Полицијата ги затворила плажите поради опасност од сина ајкула во близината на брегот на Кала Доминго, плажа во источниот дел на Мајорка. Туристите биле принудени …

(Фото) Ајкула ги исплаши туристите на плажа во Мајорка Прочитај повеќе »