Калина

Велосипедска тура во сеќавање на загинатата планинарка Калина

Во сеќавање на планинарката Калина, в недела на 5-ти февруари по петти пат ќе се одржи меморијална велосипедска тура. „Ќе оддадеме почит и ќе положиме …

Велосипедска тура во сеќавање на загинатата планинарка Калина Прочитај повеќе »

(Фото) Засадени 400 садници во чест на Калина и Александар

Над десетина волонтери од Еколошката групација „Зелена сила“ засадија 400 садници под врвот Клепа, општина Градско, во чест на Калина и Александар, двајцата планинари кои …

(Фото) Засадени 400 садници во чест на Калина и Александар Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Последното интервју со планинарката Калина Велевска

Калина Велевска, која беше член на планинарскиот клуб ,,Трансверзалец“ и која загина на Кајмакчалан, своето последно интервју го имала направено со новинарката Неда Маретиќ, која …

(ВИДЕО) Последното интервју со планинарката Калина Велевска Прочитај повеќе »

Scroll to Top