Калуш Оркестар

Според кладилниците, Украина повторно е фаворит и за наредната Евровизија

И покрај тоа што сè уште не се знае ниту една од песните кои ќе се изведуваат на Евросонг 2023 година, најголеми шанси за победа, …

Според кладилниците, Украина повторно е фаворит и за наредната Евровизија Прочитај повеќе »

Украина догодина нема да биде домаќин на Евросонг

Украина нема да биде домаќин на Евросонг во 2023 година, соопштија од Европската радиодифузна унија. Потенцијален кандидат за домаќин би можела да биде Велика Британија, …

Украина догодина нема да биде домаќин на Евросонг Прочитај повеќе »

(Видео) Фановите ги дочекаа победниците на Евросонг на граница и ја пееја нивната песна

Членовите на бендот „Калуш оркестра“ на полско-украинската граница беа дочекани од голем број фанови кои ја пееја нивната песна со која победија на Евросонг, „Стефанија“. …

(Видео) Фановите ги дочекаа победниците на Евросонг на граница и ја пееја нивната песна Прочитај повеќе »

Scroll to Top