камелеон

Песната „Небо мастило“ на Камелеон доби ремикс и видео спот

Во чест на јубилејот на групата Камелеон, песната „Небо мастило“ доби ремикс и видео спот. Како дел од промотивните активности за големиот концерт на бендот, …

Песната „Небо мастило“ на Камелеон доби ремикс и видео спот Прочитај повеќе »

По две децении прв концерт на Камелеон во Охрид

Македонската музичка група Камелеон на 29 декември со концерт ќе прослават две децении постоење. Концертот ќе се одржи во Домот на култура „Григор Прличев“ во Охрид …

По две децении прв концерт на Камелеон во Охрид Прочитај повеќе »

Scroll to Top