Концерт на Аца Лукас на „Каменичко културно лето“, а ќе настапат и македонски пејачи

На градскиот плоштад во Македонска Каменица од 26-ти до 28-ми август ќе се одржи традиционалното „Каменичко културно лето 2023“. Покрај македонските изведувачи како Силви Бенд, …

Концерт на Аца Лукас на „Каменичко културно лето“, а ќе настапат и македонски пејачи Прочитај повеќе »