Швајцарски фудбалер загина скокајќи од осми кат

Фудбалерот на Зрињски, Карим Газета, загина во Мостар скокајќи од осмиот кат. Газета, кој летово потпиша за Зрински, скокнал од зградата на улицата Кнез Вишеслав. …

Швајцарски фудбалер загина скокајќи од осми кат Прочитај повеќе »