Шведскиот принц и принцезата заразени од корона

Шведскиот принц Карл Филип и неговата сопруга, принцезата Софија, се позитивни на Ковид-19, соопштија од шведското кралско семејство. Тие се чувствуваат добро, е наведено во …

Шведскиот принц и принцезата заразени од корона Прочитај повеќе »