Шведскиот принц и принцезата заразени од корона

By

Шведскиот принц Карл Филип и неговата сопруга, принцезата Софија, се позитивни на Ковид-19, соопштија од шведското кралско семејство.

Тие се чувствуваат добро, е наведено во соопштението, и се додава дека во текот на денот ќе бидат тестирани и кралот Карл XIV Густаф, кралицата Силвија, постарата сестра на принцот и престолонаследничката Викторија и нејзиниот сопруг, принцот Даниел, пренесува „Ројтерс“.

Принцот Карл Филип е четврти во редот за шведскиот трон.

Ќе ви се допадне

Hetalia Axis Powers: Paint it, White! Episode Full

Barefoot Gen (https://animekisa.in/m/9dkO) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Lupin the 3rd: The First (Dub) animedao Episode Full hunter x hunter animedao

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=101550

Player: https://player.me/animefreakws/about