Авторот на популарниот манга стрип пронајден мртов

Казуки Такахаши, авторот на популарната манга серија „Јуџо“, е пронајден мртов. Јапонскиот манга уметник на стрипови, најпознат по Ју-Ги-Ох, имаше 60 години, а неговото безживотно …

Авторот на популарниот манга стрип пронајден мртов Прочитај повеќе »