Рецепт за норевешки палачинки со компир

Состојки за норвешки палачинки од компир: 900 гр компири, 120 гр брашно, 65 мл неутрална хопла за готвење, 1 лажица путер, 1 лажица шеќер, прстофат …

Рецепт за норевешки палачинки со компир Прочитај повеќе »