(Видео) Каменувањето на фудбалерите на Бока го одложи Суперкласико!

Фудбалерите на Бока Јуниорс беа каменувани од страна на навивачите на Ривера, по што спектакуларниот меч во Копа Либретадорес мораше да биде одложен. По спектаклот …

(Видео) Каменувањето на фудбалерите на Бока го одложи Суперкласико! Прочитај повеќе »