Војвотката Камила двапати ја избегнала смртта во ист ден

Војвотката од Корвол Камила, минатата година двапати ја избегнала смртта во ист ден, пишуваат британските медиуми. Сопругата на принцот Чарлс за малку избегнала хеликоптерска несреќа. …

Војвотката Камила двапати ја избегнала смртта во ист ден Прочитај повеќе »