Кралицата Елизабета Втора

Околу девет милиони фунти ги чинеше Британците погребот на кралицата Елизабета

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. Иако оваа сума ги …

Околу девет милиони фунти ги чинеше Британците погребот на кралицата Елизабета Прочитај повеќе »

(Фото) Кралицата по погребот на принцот Филип им се врати на должностите, држеше состаноци преку видеоврска

Британската кралица Елизабета Втора, за првпат по погребот на нејзиниот сопруг, принцот Филип, почна да ги врши своите кралски должности. Таа го одржа првиот состанок …

(Фото) Кралицата по погребот на принцот Филип им се врати на должностите, држеше состаноци преку видеоврска Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс го презеде тронот покрај кралицата Елизабета Втора

По смртта на принцот Филип, неговото место на тронот, покрај кралицата Елизабета Втора, го зазеде неговиот син, принцот Чарлс, пишуваат британските медиуми. Принцот Филип почина …

Принцот Чарлс го презеде тронот покрај кралицата Елизабета Втора Прочитај повеќе »

Принцезата Беатрис ја одложи свадбата, а принцот Филип прославата на 99. роденден

Поради епидемијата со коронавирусот, внуката на кралицата Елизабета Втора, принцезата Беатрис (31) ја одложи својата венчавка со својот вереник мултимилионерот Едоардо Мапели Моци (34) која …

Принцезата Беатрис ја одложи свадбата, а принцот Филип прославата на 99. роденден Прочитај повеќе »

Меган и Хари нема да го минат Божиќ со кралицата

Војвотката Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари нема да го минат Божиќ со кралицата Елизабета Втора, пренесуваат британските медиуми. Кралската двојка со синот Арчи …

Меган и Хари нема да го минат Божиќ со кралицата Прочитај повеќе »

Scroll to Top