кралицата Камила

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс

Бакингемската палата откри дека роденденската парада на кралот Чарлс III, позната како Trooping the Colour, ќе се одржи на 17 јуни во центарот на Лондон. …

Од Бакингемската палата го открија датумот за роденденската парада за кралот Чарлс Прочитај повеќе »

Бакингемската палата ја објави првата божиќна и новогодишна честитка на кралот Чарлс Трети како монарх

Бакингемската палата во неделата објави фотографија од првата божиќна честитка на кралот Чарлс Трети како монарх. Фотографијата е направена во Шкотска, а на неа е …

Бакингемската палата ја објави првата божиќна и новогодишна честитка на кралот Чарлс Трети како монарх Прочитај повеќе »

Ги споила љубовта кон коњите, бившиот на кралицата Камила бил во врска со принцезата Ана

Бившиот на кралицата Камила, Ендру Паркер Боулс, бил во врска со принцезата Ана, пренесоа британските медиуми. Нивната љубовна приказна стана актуелна благодарение на серијата „Круна“, која …

Ги споила љубовта кон коњите, бившиот на кралицата Камила бил во врска со принцезата Ана Прочитај повеќе »

Scroll to Top