Крит

(Видео) Шкотски турист се удави во водите на Крит обидувајќи се да ги спаси внуците

Шкотски турист се удавил во водите кај островот Крит. Тој се обидел да ги спаси неговите два внука кои имале 7 и 9 години. 61-годишниот …

(Видео) Шкотски турист се удави во водите на Крит обидувајќи се да ги спаси внуците Прочитај повеќе »

(Видео) Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Крит, има повредени и мртви

Најмалку едно лице загина, а деветмина се повредени, откако силен земјотрес утринава го погоди грчкиот остров Крит. Во катастрофата загинал градежен работник, кој работел на …

(Видео) Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Крит, има повредени и мртви Прочитај повеќе »

Плицијата во Крит го уапси убиецот на Сузана Итон

На Крит е уапсен маж осомничен за убиство на американскиот научник Сузана Итон, молекуларен биолог која работела на познатиот Институт во Дрезден во Германија. Итон на …

Плицијата во Крит го уапси убиецот на Сузана Итон Прочитај повеќе »

Американскиот научник кој исчезна на Крит е пронајдена мртва

Американскиот научник Сузан Итон, која беше прогласена за исчезната на Крит, е најдена мртва во пештера, потврдиле грчките власти. Локалните медиуми објавиле дека нејзиното тело …

Американскиот научник кој исчезна на Крит е пронајдена мртва Прочитај повеќе »

Американски научник исчезнал на Крит

Властите на грчкиот остров Крит покренале истрага по исчезнат американски научник Сузана Итон, која минатата недела присуствувала на конференција во Православната академија во близина на …

Американски научник исчезнал на Крит Прочитај повеќе »

Русинка минала 21 час на душек на отворено море

На крајот на јуни, Русинка поминала 21 час на душек, на отворено море, откако претходно била однесена од брановите. Педесет и петгодишната Олга Кулдо вели …

Русинка минала 21 час на душек на отворено море Прочитај повеќе »

Scroll to Top