Лилибет

Арчи и Лилибет и официјално се принц и принцеза, соопштија од Бекингемската палата

Арчи и Лилибет, децата на Меган и Хари ги добија кралски титули. Тие официјално се означени како принц и принцеза. По изјавата од претставник на …

Арчи и Лилибет и официјално се принц и принцеза, соопштија од Бекингемската палата Прочитај повеќе »

Само за родителите кралицата била Лилибет, ниту принцот Филип не смеел да ја вика на прекарот

Кралицата Елизабета го добила прекарот Лилибет од својот татко кога била мала зашто не можела правилно да го изговори своето име. Тоа го прифатиле и …

Само за родителите кралицата била Лилибет, ниту принцот Филип не смеел да ја вика на прекарот Прочитај повеќе »

Хари и Меган платиле триста евра за роденденската торта на Лилибет: Слаткарницата ги откри и главните состојки

Ќерката на Меган и Хари, Лилибет за својот прв роденден доби торта украсена со розови и бели божури, а неа беше испишано и нејзиното име.  …

Хари и Меган платиле триста евра за роденденската торта на Лилибет: Слаткарницата ги откри и главните состојки Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета Втора ќе ја запознае Лилибет, ќе дојде на нејзиниот прв роденден

Кралицата Елизабета Втора ќе ја запознае ќерката принцот Хари и војодтката од Сасекс,Меган Маркл, Лилибет. Таа ќе го прослави првиот роденден на 4 јуни, на …

Кралицата Елизабета Втора ќе ја запознае Лилибет, ќе дојде на нејзиниот прв роденден Прочитај повеќе »

Scroll to Top