Линдзи Вон

Ќе се мажи американската скијачка Линдзи Вон

Алпската скијачка Линдзи Вон ќе се мажи со нејзиното момче, хокеарот П.К. Субан, пишува „Вог“. Субан ја запросил својата девојка минатиот месец во нивниот заеднички …

Ќе се мажи американската скијачка Линдзи Вон Прочитај повеќе »

(Фото) Ана Ивановиќ и Линдзи Вон на гала вечера во Париз

Српската тенисерка и поранешна освојувачка на Ролан Гарос (2008) Ана Ивновиќ присуствуваше на гала вечера во Париз. Таа го привлече вниманието на гостите со црвениот …

(Фото) Ана Ивановиќ и Линдзи Вон на гала вечера во Париз Прочитај повеќе »

(Фото) Линдзи Вон позира во костим за капење

Една од најдобрите скијачки во светот Линдзи Вон сними рекламна кампања за спортско списание, а обожавателите на социјалните мрежи ги почести со фотографии во костим …

(Фото) Линдзи Вон позира во костим за капење Прочитај повеќе »

Scroll to Top