Пукал во свештеникот од одмазда, неверство бил мотивот за нападот во Лион

Француската полиција го уапси осомничениот за минатонеделниот напад на православниот свештеник во Лион, чиј мотив, како што пишуваат медиумите, бил одмазда поради неверството на девојка …

Пукал во свештеникот од одмазда, неверство бил мотивот за нападот во Лион Прочитај повеќе »