Почина Лиз Шеридан, уште една ѕвезда од серијата „Сајнфилд“

Глумицата Лиз Шеридан, позната по нејзината улога во серијата „Сајнфилд“, почина на 93 години. Таа починала во петокот од природна смрт, пренесе TMZ. Шеридан почина само …

Почина Лиз Шеридан, уште една ѕвезда од серијата „Сајнфилд“ Прочитај повеќе »