Пријавил бомба во авионот затоа што му се допаѓала стјуардесата

Поради дојава за бомба 130 патници и пет члена од екипажот од авионот „Луфтханс“ се евакуирани. Лицето Зоран Н. се терети дека пријавил бомба во …

Пријавил бомба во авионот затоа што му се допаѓала стјуардесата Прочитај повеќе »