Глумец од „Нетфликс“ им се приклучи на колегите во штрајкот во Холивуд: Возам „Мазда“ од 2010 и едвај го прехранувам семејството

Актерот Лук Кук (36) познат по улогитe во The Chilling Adventures of Sabrina на „Нетфликс“ и во серијата Hulu Dollface и кој има одиграно споредни …

Глумец од „Нетфликс“ им се приклучи на колегите во штрајкот во Холивуд: Возам „Мазда“ од 2010 и едвај го прехранувам семејството Прочитај повеќе »