Полуфиналист на Австралија опен, откри дека му биле понудени пари да изгуби

Еден од најдобрите тенисери на светот, Французинот Лука Пуј, кој минатата недела го остварил најголемиот резултат во кариерата, со пласманот во полуфиналето на Гренд слем …

Полуфиналист на Австралија опен, откри дека му биле понудени пари да изгуби Прочитај повеќе »